Brązowy medal sztafety mieszanej!
18.03.2026

16 marca 2026 r. na pływalni ZSOMS w Raciborzu odbyła się III edycja Ligi Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2013 w pływaniu.
W zawodach wzięło udział blisko 250 zawodników z klubów z całego województwa śląskiego.
Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, którzy coraz częściej plasują się w ścisłej czołówce konkurencji, a także zdobywają miejsca medalowe.
Brązowy medal wywalczyła sztafeta mieszana 4 × 50 m stylem zmiennym w składzie:
Filip Siwoń, Feliks Urbas, Zofia Paul oraz Wiktoria Plura.
Niewiele do podium zabrakło również sztafecie dziewcząt 4 × 100 m stylem dowolnym, która w składzie:
Zofia Paul, Liwia Małczok, Iga Nowińska oraz Wiktoria Plura zajęła 4 miejsce
Wyniki indywidualne uczniów ZSOMS Racibórz:
Filip Siwoń
- 4. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
- 5. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Wiktoria Plura
- 4. miejsce – 200 m stylem dowolnym
- 13. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Liwia Małczok
- 5. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
- 7. miejsce – 200 m stylem dowolnym
Feliks Urbas
- 5. miejsce – 200 m stylem dowolnym
- 9. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Zofia Paul
- 7. miejsce – 100 m stylem motylkowym
- 15. miejsce – 200 m stylem dowolnym
Iga Nowińska
- 9. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
- 17. miejsce – 200 m stylem dowolnym
Alicja Piwowar
- 16. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
- 38. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Gratulujemy wszystkim uczniom bardzo dobrych startów i życzymy dalszych sukcesów sportowych.