Strona główna/Nasze Dyscypliny/Sukcesy/Sukcesy w 2025/2026/

Brązowy medal sztafety mieszanej!


18.03.2026

Brązowy medal sztafety mieszanej!

16 marca 2026 r. na pływalni ZSOMS w Raciborzu odbyła się III edycja Ligi Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2013 w pływaniu.
W zawodach wzięło udział blisko 250 zawodników z klubów z całego województwa śląskiego.
Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, którzy coraz częściej plasują się w ścisłej czołówce konkurencji, a także zdobywają miejsca medalowe.
Brązowy medal wywalczyła sztafeta mieszana 4 × 50 m stylem zmiennym w składzie:
Filip Siwoń, Feliks Urbas, Zofia Paul oraz Wiktoria Plura.
Niewiele do podium zabrakło również sztafecie dziewcząt 4 × 100 m stylem dowolnym, która w składzie:
Zofia Paul, Liwia Małczok, Iga Nowińska oraz Wiktoria Plura zajęła 4 miejsce
Wyniki indywidualne uczniów ZSOMS Racibórz:
Filip Siwoń
  • 4. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
  • 5. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Wiktoria Plura
  • 4. miejsce – 200 m stylem dowolnym
  • 13. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Liwia Małczok
  • 5. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
  • 7. miejsce – 200 m stylem dowolnym
Feliks Urbas
  • 5. miejsce – 200 m stylem dowolnym
  • 9. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Zofia Paul
  • 7. miejsce – 100 m stylem motylkowym
  • 15. miejsce – 200 m stylem dowolnym
Iga Nowińska
  • 9. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
  • 17. miejsce – 200 m stylem dowolnym
Alicja Piwowar
  • 16. miejsce – 200 m stylem grzbietowym
  • 38. miejsce – 100 m stylem zmiennym
Gratulujemy wszystkim uczniom bardzo dobrych startów i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
do góry