Z wizytą w Bibliotece Publicznej
20.01.2026

19 stycznia uczniowie klasy 2a wybrali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyli w wartościowej lekcji poświęconej osobom niewidomym.
Podczas zajęć dzieci miały okazję wczuć się w rolę osoby niewidomej i spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Dowiedziały się, z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby niewidome na co dzień oraz jakie przedmioty pomagają im w samodzielnym funkcjonowaniu.
Uczniowie zgłębili, czym jest alfabet Braille’a, próbowali go „czytać”, a następnie “pisać” na tabliczkach brajlowskich.
Było to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale też cenna lekcja empatii, uważności i zrozumienia potrzeb innych.