Projekt "Uczeń w sieci"
31.05.2026

Podczas dwóch ostatnich zajęć projektowych, realizowanych w klasie 2a w ramach projektu "Uczeń w sieci", uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwie w Internecie.
Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem „Jak rozpoznać fałszywe treści w Internecie?”. Uczniowie zastanawiali się, jak korzystają z sieci i jak wiele informacji można w niej znaleźć. Dzięki miniwykładowi oraz pracy w grupach dowiedzieli się, że nie wszystkie treści w Internecie są prawdziwe i wiarygodne. Uczniowie analizowali przykładowe materiały, ucząc się rozpoznawać fałszywe informacje.
Temat drugich zajęć brzmiał "Co to znaczy, że hasło jest silne?”. Podczas gry dydaktycznej uczniowie sami odkrywali, które hasła są łatwe do odgadnięcia, a które zapewniają większe bezpieczeństwo. Wspólnie wyciągnęli wnioski i poznali zasady tworzenia mocnych, bezpiecznych haseł chroniących ich dane w sieci.
Były to zajęcia, dzięki którym uczniowie rozwijali swoje kompetencje cyfrowe i uczyli się, jak świadomie korzystać z Internetu.