Strona główna/Dla Uczniów/Edukacja/

III Konferencja Klubów Młodego Odkrywcy


26.05.2026

 III Konferencja Klubów Młodego Odkrywcy

W dniu 22.05.2026 r. w chorzowskim kampusie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się III Konferencja Klubów Młodego Odkrywcy. Uczestniczył w niej również aktywnie Nasz klub: Myślę, doświadczam i eksperymentuję, który pod opieką pani dr Gabrieli Kryk przedstawił dwie prezentacje, które wzbudziły duże zainteresowanie uczestników konferencji i pani dr hab. Małgorzaty Karolus, prof. UŚ - opiekuna regionalnego KMO na Śląsku.
Prezentacje w imieniu Klubu wygłosili:
Fabian Skop i Zofia Kozielska: Myślę, doświadczam i eksperymentuję - o czym? W jaki sposób? Dlaczego? (prezentacja działań Klubu w roku szkolnym 2025/2026);
Maja Bentka, Leon Górski: Badacze KMO (prezentacja realizacji międzynarodowego projektu badawczego).
Za obszerne i rzeczowe przedstawienie działań Nasi klubowicze otrzymali nagrody. Nagrody otrzymali również: Kaja Bentka, Zofia Kozielska i Filip Perkowski - jako najmłodsi uczestnicy konferencji naukowej.
Podczas konferencji nie zabrakło wykładu zaproszonego naukowca, którym w tym roku był pan dr Wojciech Gardziel. Wygłosił on bardzo aktualny i wartościowy poznawczo wykład nt.: AI - "Strach się bać? Może nie ma czego?", wzbudzając duże zainteresowanie i serię pytań wśród uczestników konferencji.
Nasz Klub otrzymał także nagrodę za podejmowane działania w tym roku szkolnym.
W ramach konferencji odbył się Piknik Naukowy, w którym Klub aktywnie uczestniczył, prezentując m.in. możliwość malowania grzybów bez farby - ale jak? Stoisko Klubu razem z wymienionymi już wcześniej klubowiczami reprezentowali także: Carla Zimny, Zofia Waskin i Tomasz Kozina.
Udział w konferencji naukowej - to niecodzienne przeżycie a zarazem ogromna satysfakcja z podejmowanych działań i "siła" do podejmowania następnych.
W konferencji uczestniczył także rodzic - pan Jakub Kozielski, który poza pełnieniem funkcji opiekuna wycieczki, zadbał także o dokumentację zdjęciową - za co bardzo dziękujemy.
do góry